Evropske lige FUDBAL OSTALO

Pobeda Napolija u derbiju: Juventus izgubio nove bodove u trci sa Milanom i Interom (VIDEO)

Devetostruki uzastopni šampion Italije Juventus je izgubio nove bodove u trci sa Milanom i Interom porazom od Napolija – 1:0 (1:0).

Napolitanci su slavili veliku pobedu golom Lorenca Insinjea iz jedanaesterca u 31. minutu.

“Stara dama” sada ima sedam bodova manje od Milana, a pet zaostaje za Interom.

Napoli je u potpunosti nadigrao Juventus u prvom poluvremenu, a prvu veliku priliku je propustio Irving Lozano u 18. minutu.

U 30. minutu je Đorđo Kjelini nehotice ošamario Amira Rahmanija, a sudija Danijele Doveri posle gledanja VAR-a dosudio penal.

Lorenco Insinje je loptu poslao pod samu prečku, ne ostavivši ni promil šanse Vojčehu Šćešnjem da odbrani taj udarac.

Juve je tek u drugom poluvremenu počeo da stvara šanse, a u prvih sedam minuta nastavka bilo ih je čak četiri.

Najpre je Alvaro Morata glavom tukao pored gola, a potom je Kristijano Ronaldo imao šanse u 48. i 49. minutu.

U 52. je izveo slobodan udarac, ali je lopta otišla preko prečke.

U nastavku su prilike imali i Federiko Kijeza, te Aleks Sandro, ali je golman Napolija Aleks Meret bio sjajan.

Isto je bilo i kod pokušaja Morate u 86. minutu, kao i kod šanse za Ronalda u 90. minutu kada je glavom tukao pravo u Mereta.