Evropske lige FUDBAL NE PROPUSTITE!

Sergej bolji od Dušana: Vlahović dao gol, Lacio ipak pobedio

Fudbaleri Lacija ostvarili su pobedu kao domaćini protiv Fiorentine, 2:1 (2:0) u susretu 16. kola Serije A.

Iako oslabljeni, izabranici trenera Simonea Inzagija, dobili su krila u poslednji čas pred susret kada je objavljeno da napadač Ćiro Imobile ipak može da igra.

On je uspeo da zaleči povredu cevanice, izašao je na teren i na kraju ispostavili se postigao gol koji je odlučio pobednika na “Olimpiku”.

Bio je to duel u kojem su se sastali u dva tima i reprezentativci Srbije, Sergej Milinković-Savić i Dušan Vlahović, a više razloga za slavlje imao je Sergej, koji je kao i Dušan odigrao ceo meč.

Vlahović je u 88. minutu uspeo da postigne utešni gol za goste sa penala, ali nije bilo dovoljno vremena da se Fiorentina spasi poraza.

Lacio je poveo u šestom minutu preko Kaiseda, da bi u 75. minutu Imobile povisio na 2:0.

Iznenađenje je poraz Intera na gostovanju Sampdoriji (2:1).

Bio je to drugi neuspeh izabranika trenera Antonija Kontea ove sezone, pa su tako propustili priliku da se makar privremeno nađu na čelu tabele ispred gradskog rivala Milana, koji ima bod više i meč manje.

Aleksis Sančes je u 12. minutu propustio da realizuje penal za “nero-azura” i kazna je ubrzo stigla.

Prvo je Antonio Kandreva u 23. minutu postigao gol za prednost Đenovljana, da bi 15 minuta kasnije Balde Keita povisio na 2:0.

Inter se trgao u nastavku, postigao gol preko štopera Stefana de Freja, ali nije uspeo da stigne do izjednačenja.

Bolonja Siniše Mihajlovića je ponovo remizirala, ovog puta će srpski stručnjak sigurno biti mnogo ljut jer je gol za 2:2 primljen u drugom minutu nadoknade vremena.

Roma je bila ubedljiva na gostovanju Krotoneu, kao i Atalanta kod kuće sa Parmom (3:0), dok su Torino i Verona podelili plen (1:1)