Crvena zvezda Evroliga KOŠARKA Slider TOP VESTI

Evroliga u praznom Pioniru: Desetkovani Efes pobedio umornu Zvezdu (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa u meču 11. kola Evrolige – 64:75 (14:16, 22:24, 14:27, 14:8).

Crveno- beli, očigledno umorni od velikih napora tokom novembra u kome su odigrali 10 utakmica, a ukupno 9 tokom 20 dana, nisu imali snage da se bore za pobedu u meču sa turskim timom koji je osim početka kontrolisao meč i zasluženo dođao do bodova.

Najefikasniji kod crveno-belih bio je Volden sa 14 poena, dok je Lojd upisao 10.

Crvena zvezda ima skor 4-7, dok je EFES došao do šeste pobede uz pet poraza.
Crvena zvezda je dobro započela meč i otvorila ga serijom 8:0, međutim, rival je odgovorio serijom 6:0 i praktično od finiša prve deonice i rezultata 16-16 preuzeo kontrolu utakmice.

Najbolji strelac Evrolige Džordan Lojd bio je vrlo neraspoložen u prvom poluvremenu, važni šrafovi u igri Zvezde Hol i O Brajant nisu igrali na ovoj utakmici zbog povreda, pa je EFES koji je izvanredno šutirao u prvom poluvremenu stekao veliku prednost i poveo sa 35-21. Velikom serijom od 13-2 Crvena zvezda se vratila pred kraj poluvremena na koje se otišlo rezultatom 36-40.

Međutim, drugo poluvreme nije donelo promenu, sa teškim nogama , skraćenom rotacijom i neraspoloženim Lojdom gost koji ima izuzetno snažan sastav i bez povređenih Micića, Buboe, Plajsa i Danstona, pokazao je ogroman kvalitet i  nastavio da pravi razliku, pa je na kraju treće četvrtine bilo je +17 za Efes.

Efes je lako održao prednos u poslednjih 10 minuta i došao do pobede.

CRVENA ZVEZDA MTS: Ročesti 5, Volden 14 (4sk, 3as, 2uk), Lojd 10 (5sk, 4as), Uskoković -, Davidovac 5, Lazić 2, Rit 7, Dobrić 8 (3sk, 2 as), Simonović 3, Jagodić Kuridža -, Kuzmić 6 (8sk), Teri 4.