Slider

Ovako je trebalo sa Škotima: Petarda Rusiji, Mađari nas ostavili u B grupi Lige nacija (FOTO+VIDEO)

STRELCI: 1:0 Radonjić 10, 2:0 Jović 25, 3:0 Vlahović 41, 4:0 Jović 45+1, 5:0 Mladenović  64. Stadion: Rajko Mitić. Igra se bez prisustva publike. Sudija: Entoni Tejlor (Engleska). Žuti kartoni: A. Mitrović, Gudelj (Srbija), Zabolotnji, Žirkov (Rusija).

SRBIJA: Rajković – Milenković, S. Mitrović (od 90. Pavlović), Spajić – Radonjić (od 30. Vlahović), Ristić, Gudelj (od 90. Zdjelar), Maksimović (od 46. Gaćinović), Mladenović (od 90. Ranđelović) – Jović, A.Mitrović. Selektor Ljubiša Tumbaković

RUSIJA: Giljerme (od 46. Džanaev) – Karavaev, Divev (od 46. Evgenjev), Džikija, Žirkov – Kuzjajev, Odžoev, Erokin – An. Mirančuk (od 46. Oblijakov), Zabolotnji (od 71. Čerišev), Al. Mirančuk (od 46. Mostovoj).

Fantastično izdanje Srbije protiv Rusije u poslednjem kolu Lige B nacija i veoma ubedljiva pobeda – 5:0 (4:0). Orlovi su sve rešili posle neverovatnog učinka u prvom poluvremenu kada su do vrha napunili mrežu Giljermea.

A utakmica je interesantno počela praktično sa velikom prilikom za Rusiju. Već posle nepunog minuta igre Zabolotnji se našao u fantastičnoj prilici na svega pet metara od Rajkovića, usledio je volej udarac, ali na sreću lopta je išla pravo u našeg golmana koji je odlično reagovao i spasio siguran gol. Uzvratili smo sa dva uzastopna kornera, ali bez opasnosti po Giljermea.

Poveli smo u desetom minutu, strelac je bio Nemanja Radonjić, istina uz malu pomoć Kuzjajeva koji je ušao u blok posle udarca koji je uputio naš reprezentativac, ali lopta je promenila smer i prevarila golmana ruske reprezentacije. Gol u pravo vreme, gol uz malo sreće koju smo zaslužili.

Igrao se 21. minut kada su gosti imali drugu priliku, ponovo preko Zabolotnjija, Karavev je ventrirao, a napadač Sočija šutirao pored gola. Četiri minuta kasnije 2:0 za Srbiju, lepa akcija Orlova, Mladenović je centrirao a Luka Jović glavom postigao svoj četvrti gol u 11 odigranih utakmica za najbolju reprezentaciju.

U 32. minutu Rusi su mogli da smanje vođstvo, Karavev je probio po desnoj strani, morao je Rajković dva puta da interveniše, ali od svega samo korner. I odmah posle prekida Zabolotnji se našao u odličnoj prilici ali sada je promašio ceo gol. Imali smo i mi šansu za treći gol, Mladenović se našao u prilici, ali sada su Rusi imali sreće.

Ono što nije uradio Mladenović, jeste Dušan Vlahović. Prvenac mladog igrača u dresu „A“ selekcije. Prethodno je Luka Jović uputio udarac, Giljerme je samo odbio loptu na koju je natrčao Vlahović i sada doneo već veoma ubedljivu prednost našem sastavu. I to nije sve što se tiče prvog dela igre i spektakularnog izdanja naše selekcije. Igrao se 45+1 minut kada je Filip Mladenović ponovo uputio odličan centaršut a Luka Jović glavom postigao svoj drugi, a za Srbiju četvrti gol. Za gotovo nestvaran rezultat na semaforu.

U poluvremenu ruski selektor Čerčesov izvršio je četvorostruku izmenu, a selektor Tumbaković drugu, sada je Maksimovića zamenio Gaćinović. U nastavku nije bilo toliko uzbuđenja kao prvom delu igre, Srbija je rutinski čuvala prednost i tražila trenutak kada će da je poveća. I amo je neko zaslužio da postigne gol, onda je to bio Filip Mladenović, asistent kod dva gola koja je postigao Luka Jović. Ušao je levi bek Legije u šesnaesterac Rusije a onda raspalio i pogodio, lopta je ispod ruku Džanaeva završila u mreži. Pokušavali su gosti da ublaže visok poraz, ali Rajković je bio veoma siguran.

Posle svega zaključak, videli smo impresivno izdanje Srbije koja je ostvarila jednu od najubedljivijih pobeda od 2006. godine i osamostaljenja, perioda od kada igramo pod imenom Srbija.