KOŠARKA NBA Slider TOP VESTI

LEJKERSI BOLJI OD DENVERA POSLE PRODUŽETKA! Dončić i Porzingis “samleli” Kingse, Netsi prekinuli niz šampiona (VIDEO)

Košarkaši Denvera poraženi su u “Pepsi centru” od Los Anđeles Lejkersa sa 120:116 posle produžetaka.

U regularnom toku bilo je 111:111 i malo je nedostajalo da Nikola Jokić i drugovi ostvare pobedu protiv vodeće ekipe na Zapadu.

Finiš susreta bio je dramatičan, a Nagetsi su dodatnih pet minuta izborili zahvaljujući poenima Gerija Herisa, na asistenciju Nikole Jokića.

Potom je Lebron Džejms promašio šut za pobedu u poslednjoj sekundi meča.

Denver je, za razliku od nekih ranijih mečeva, bolje počeo meč, dobio početnu četvrtinu sa 31:23, ali su se Lejkersi probudili i u drugoj četvrtini napravili potpuni preokret, pa su na odmor otišli sa prednošću od šest poena (61:55).

Bio je to meč u kojem je viđena prava rezultatska klackalica, jer je Denver sa +13 tokom druge četvrtine, došao do -11 početkom treće deonice, da bi u poslednjoj četvrtini uspeli da nadoknade minus i stignu do produžetaka.

Taj deo igre bio je prilično nervozan i rastrzan sa ne previše poena, a pobedu Lejkersima praktično je obezbedio Entoni Dejvis trojkom za 119:116 na 1:40 pre kraja susreta.

Tandem Jokić – Marej ponovo je bio najbolji kod Nagetsa, postigli su zajedno uz obostrani dabl-dabl 54 poena, ali nisu uspeli da nadmaše duo Lejkersa, Entonija Dejvisa i Lebrona Džejmsa koji su zajedno postigli 65 poena.

Dejvis je zabeležio 33 poena uz 10 skokova, dok je Lebron Džejms imao tripl-dabl sa 32 poena, 11 skokova i 14 asistencija.

Džamal Marej je u timu denvera postigao 32 poenauz deset asistencija i tri skoka dok je Nikola Jokić susret završio uz 22 poena (9/17 iz igre), 11 skokova i šest asistencija.

Lejkersi su stigli do 40. pobede, prvi su na Zapadu sa skorom 40-12, dok je Denver drugi sa 38 pobeda i 16 poraza.

Košarkaši Dalasa pobedili su ekipu Sakramenta sa 130:111 u susretu koji je ponovo obeležio slovenački reprezentativac Luka Dončić.

On je susret završio sa 33 poena, 12 skokova i osam asistencija, a odličan učinak imao je i Kristaps Porzingis sa dabl-dabl učinkom od 27 poena, 13 skokova uz pet asistencija.

U ekipi Sakramenta, Nemanja Bjelica je za nepunih 22 minuta u igri postigao deset poena uz sedam skokova, dok je Bogdan Bogdanović uz šut 2/11 postigao šest poena uz četiri skoka i dve asistencije.

U timu Dalasa, Boban Marjanović je imao minimalnu minutažu, svega 3:42 minuta,m a postigao je tri poena uz po jedan skok i asistenciju.

Teksašani su bolje počeli meč, imali su 12 poena prednosti u prvoj deonici, ali su Kingsi uspeli da smanje na četiti (32:28).

Uspeli su u dva navrata u drugoj četvrtini da pređu i u vođstvo sa poenom razlike, ali su Dončić i drugovi preuzeli kontrolu, otišli na poluvreme sa +11 (63:52), a onda odigrali sjajno u trećoj četvrtini, stigavši do +23 (93:70).

Bio je to kraj svih nadanja za Kingse da mogu izbeći poraz.

Kod Kingsa, najefikasniji je bio Badi Hild sa 22 poena, De Aron Foks je postigao 16, a Kent Bazemor 15 poena.

Svaka serija mora da ima kraj, pa je to bio slučaj i sa serijuom trijumfa šampiona NBA, ekipe Toronto Reptorsa.

Posle 15 uzastopnih pobeda konačno su poraženi i to na gostovanju Bruklinu, 101:91.

Čini se da je umor sustigao konačno i šampionski tim Toronta koji nije uspeo da slavi protiv oslabljenih Netsa, za koje nije igrao Kajri Irving.

Prva deonica bila je prilično izjednačena (23:19), da bi Bruklin zaigrao bolje u drugoj četvrtini i na poluvreme otišao sa prednošću od 52:40.

Tu je stvorena ključna razlika, Netsi do kraja meča nisu ispuštali prednost koja je maksimalno iznosila 15 poena tokom treće četvrtine (59:44).

U timu pobednika najefikasniji je bio Karis Levert sa 20 poena, dok je poen manje postigao Džo Haris.

U timu Toronta, Serž Ibaka je postigao 28 poena, dok je Fred Vanvlit postigao 22.

U noći između srede i četvrtka, poraz su doživeli i košarkaši Milvokija koji su izgubili na gostovanju Indijani (118:111).

Pejsersi su tako slavili posle šest poraza, dok je Baksima ovo bio osmi poraz, ali i dalje su tim sa najboljim skorom u NBA i prvi su na Istoku.

Janis Adetokumbo nije igrao za Milvoki, u njegovom odusustvu najefikasniji je bio Donte Divinćenco sa 19 poena, dok je u timu pobednika dominirao Ti Džej Voren sa 35 poena.

Klivlend je slavio protiv Atlante sa 127:105 uz 27 poena Tristana Tompsona u timu Kavalirsa, dok je Orlando posle produžetaka pobedio Detroit sa 116:112.