Rukomet SPORTSKI MIX

SENZACIJA NA EP U RUKOMETU! Francuska završila učešće

Rukometna reprezentacija Francuske poražena je od Norveške sa 28:26 (14:15), čime je izgubila i teoretske šanse za plasman u drugi krug Evropskog prvenstva.

Francuzi su i u prvoj rundi senzacionalno poraženi od Portugala, pa će poput naše selekcije umesto među najboljih 12 igrati u borbi za plasman od 13. do 24. mesta.

Francuski tim je gubio tokom prvog poluvremena, ali je uspeo da dođe do preokreta i da na odmor ode sa minimalnom prednošću.

Ta razlika je porasla na tri gola početkom drugog poluvremena, međutim Norveška je uspela da se vrati i u 50. minutu je imala dva gola viška.

Pet minuta pre kraja Francuska je imala gol zaostatka, ali nije uspela da izbegne drugi poraz i eliminaciju sa Evropskog prvenstva.

U trećem kolu grupe D Francuska će se sastati sa BiH, dok će se za prvo mesto boriti Portugal i Norveška.