FUDBAL Slider Superliga TOP VESTI

TRI GOLA, TRI BODA: Partizan za klasu bolji od Inđije, prvenac Asana u Superligi (VIDEO)

Fudbaleri Partizana su savladali Inđiju sa 3:0 u utakmici odigranoj u okviru 16. kola Linglong Superlige Srbije.

Meč je odigran na stadionu u Humskoj, a počeo je minutom ćutanja pošto je objavljeno da je preminuo mali Isaija Pantić, veliki navijač “crno-belih” koji se dve i po godine borio sa teškom bolešću.

Već u petom minutu je morao da zadrhti golman gostujuće ekipe Miloje Preković, pošto je Aleksandar Šćekić uspeo da ga savlada, ali je njegov udarac završio na prečki.

Ofanziva domaćih je urodila plodom u 18. minutu, kada se u strelce upisao Zoran Tošić, pošto su prethodno Takuma Asano i Umar Sadik uspeli da “iščačkaju” loptu iz nogu protivnika u kaznenom prostoru.

Prilično neatraktivno poluvreme je obeležio i petominutni prekid utakmice, odlukom arbitara, a sve zbog pogrdnog skandiranja navijača Partizana upućenog predsedniku Fudbalskog saveza Srbije Slaviši Kokezi.

Partizan – Inđija 3:0 (1:0)
Tošić 17, Šćekić 51, Asano 53p

sudija: Milan Ilić

Partizan: Kljajić – Lutovac, Ostojić, S. Pavlović (od 80. Vujačić), Brežančić – Zdjelar, Šćekić (od 59. Pavlović) – Tošić, Suma, Asano – Sadik (od 76. Ivanović). Rezerve: N. Stevanović, Vujačić, Urošević, Natho, L. Pavlović, Lakćević, Ivanović. Trener: Savo Milošević.

Inđija: Preković – Dimitrijević, Rogač (od 46. minuta B. Ilić), Vidić, M. Ilić, Josović, – M. Janjić – Jovanović, Bjeličić, Milosavljev – Bastajić (od 57. minuta Banjac). Rezerve: Stanivuković, Banjac, Janković, Janjić, B. Ilić, Rajevac, Vraštanović. Trener: Aleksandar Janjić.

Ono što nije uspeo da uradi u prvom, Šćekić je uspeo u drugom poluvremenu.

U 51. minutu je Strahinja Pavlović centaršut iz kornera, kao i u nekoliko navrata ranije, glavom skrenuo ka stativi, a tu se, umesto ranije Sadika, tada našao reprezentativac Crne Gore i klizećim startom poslao loptu u mrežu Prekovića.

Već u sledećoj akciji Partizan je stigao do šanse da poveća prednost, Asano se našao u prodoru ka golu protivnika, u toj nameri ga je sprečio Nikola Dimitrijević.

Arbitar Milan Ilić se našao u neposrednoj blizini, pokazao je na belu tačku, a japanski reprezentativac je iskoristio priliku da postigne prvi gol u Linglong Superligi Srbije.

Mrlju na utakmicu je ostavila i teška povreda Šćekića nekoliko minuta kasnije.

Vredi istaći i da je trener Partizana Savo Milošević odmarao nekolicinu standardnih prvotimaca, kao i da je uprkos tome njegov tim uspeo da dođe do rutinske pobede i tri gola za nova tri boda.