GOLEADE NA STARTU LIGE ŠAMPIONA! Barsa razbila Juve, moćni PSŽ, šestica Čelsija!

Više od tri meseca su ljubitelji Lige šampiona čekali početak takmičenja i dočekali ga u spektakularnom stilu. U prvim mečevima elitnog takmičenja je na osam utakmica postignuto čak 25 golova.

Najraspoloženiji je bio Čelsi koji je šest puta tresao mrežu Karabaga, PSŽ je dao jedan manje Seltiku, dok je Barselona uspela da se revanšira Juventusu sa poraz u prošlogodišnjem četvrtfinalu i da slave sa 3:0. Jedino u Rimu golmani nisu morali da vade loptu iz gola pošto su Roma i Atletiko Madrid podelili bodove.

Krenućemo od početka, od grupe A, Mančester je pred svojim navijačima, u debiju Nemanje Matića u ovom dresu na ovom takmičenju, savladao Bazel sa 3:0. Pogba je zbog povrede u 19. minutu morao da izađe, zamenio ga je Felaini, ali to nije imalo nikakav uticaj. Upravo je Maruan u 35. minutu doveo svoj tim u vođstvo, da bi u drugom poluvremenu Lukaku i Rašford samo potvrdili trijumf. Matić je odigrao svih 90 minuta.

U drugom meču u ovoj grupi CSKA je na gostovanju savladala Benfiku sa 2:1. Domaćin je poveo preko Seferovića u 50. minutu kojem je asistirao Andrija Živković. Međutim, u 63. minutu je Vitnjo izjednačio sa penala da bi Žamaletdinov u 71, samo četiri minuta po ulasku u igru, doneo pobedu Moskovljanima. Živković je odigrao ceo meč, dok Fejsa zbog povrede nije bio u sastavu.

Glavni favoriti u grupi B su očekivanja opravdali, PSŽ i Bajern su rutinski došli do pobeda. Parižani su u Škotskoj deklasirali Seltik sa 5:0. Briljirali su Nejmar, Mbape i Kavani koji su prema broju stvorenih prilika mogli da budu i ubedljiviji.

Duel Bavaraca i Anderlehta je bio rešen već u 12. minutu. Kums je u kaznenom prostoru povukao Levandovskog, dobio direktan crveni karton, napadač Bajerna je bio siguran izvođač penala i tako rešio svaku dilemu. Alktantara je u 65. minutu duplirao vođstvo, a Kimih u završnici postavio konačan rezultat.

U grupi C su viđena dva potpuno različita meča. Trening Čelsija i rovovska bitka Rome i Atletika. „Plavci“ su na svom terenu demolirali Karabag sa čak 6:0. Kako su igrali možda i najbolje govori podatak da se na zvaničnom sajtu FIFA kao asistent kod drugog gola vodi golman Kurtoa… Konte je odmarao Moratu, dok je Azar u igru ušao tek u 58. minutu. Što se meča u Rimu tiče, Madriđani su bili opasniji, imali bolje prilike, ali golova nije bilo.

Kada je poslednja grupa, D, u pitanju, Barselona je na krilima Mesija, Suareza i Inijeste uspela da se osveti Juventusu. Bufon je tri puta morao da vadi loptu iz mreže, ali ruku na srce kod sva tri pogotka je odbrana morala mnogo bolje da reaguje. Sporting je zato u Pireju napravio iznenađenje i slavio sa 3:2. Sve je bilo rešeno posle tri gola koji su Portugalci dali u prvom delu, dok su Grci u završnih nekoliko minuta uspeli dva puta da zatresu mrežu i koliko-toliko ublaže poraz.