FRANCUZI I AMERI U GRUPI NA F6: Brazil bolji od Srbije u Kordobi

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je na kraju turnira G grupe I divizije XXVIII Svetske lige 2018. u Kordobi. Brazil je večeras, u utakmici poslednjeg, 3. kola, pobedio Srbiju sa 3:1, po setovima 25:22, 25:16, 17:25 i 25:23, posle 107 minuta igre.

Srbija je završila na drugom mestu na tabeli Prve divizije sa skorom 6-3, odmah iza Francuske, koja će joj pored SAD biti rival na Fajnal siksu.

Utakmicu u dvorani Orfeo Superdom posmatralo je 4000 gledalaca, a sudili su Mohamad Šahmiri iz Irana i Kevin Kal iz SAD.

U reprizi prošlogodišnjeg finala Svetske lige, u duelu akutelnog pobednika Svetske lige i Olimpijskog prvaka iz Rija, Brazil je bio uspešniji. Najpravednije bi bilo da je odluka o pobedniku pala posle pet setova, ali Brazil je ovog puta bio smireniji u odlučujućim momentima i zasluženo je slavio.

Brazil je na početku meča poveo sa 4:1, pa 6:3, a Srbija poravnala na 6:6. Još dva puta su Brazilci imali dva poena viška, a Srbija je uspevala da to anulira. Polovinom seta Brazil stiže do prednosti od 13:10, pa 16:13, ali je Srbija još jednom smanjila, na 16:15. Ipak, Brazil je u finišu poveo sa 23:20, a set je dobio sa 25:22.

Poveo je Brazil na startu drugog seta sa 3:1, a Srbija je odmah izjednačila, da bi Brazil poveo sa 6:3. U nastavku je bilo 10:5, pa 16:7 i 20:8, a na kraju 25:16 za prednost Brazila od 2:0 u setovima.

Srbija je povela na početku trećeg seta sa 2:0, pa 6:3, 11:6 i 13:7. U završnici, Srbija je povećala razliku i vodila sa 19:11 i 22:14, a set je dobila sa 25:17 i smanjila prednost Brazila na 2:1 u setovima.

U četvrtom setu se vodila ravnopravna borba, a ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu.  Sredinom seta Srbija je vodila sa 14:12, a brazil preokrenuo na 15:14, a zatim povećao na 17:15. Izjednačila je Srbija na 17:17, a Brazil potom poveo sa 23:20. Stigao je Brazil do 24:21, a zatim iskoristio treću meč loptu za konačnih 25:23 i pobedu od 3:1.

Tekst i foto: ossrb.org