BUUUM TROJKA I KRAJ: Igokea na korak od Evrolige! Tri sekunde pre kraja o’ladila Zvezdu! (VIDEO)

glassrpske.com

Košarkaši Igokee pobedili su Crvenu zvezdu u meču 18. kola Jadranske lige sa 80:77 (19:19, 27:21, 18:18, 16:19). Junak trijumfa bio je Siniša Štemberger, koji je tri sekunde pre kraja utakmice postigao trojku.

Tim iz Laktaša se ovom pobedom još više učvrstio na čelu tabele regionalnog takmičenja sa samo tri poraza. Crvenoj zvezdi je ovo šesti neuspeh. Domaća ekipa je u većem delu meča vodila, čak i sa 12 razlike.

U 37. minutu Hemond je pogodio trojku za 77:70 za domaći tim. Savović je u sledećem napadu pogodio uz dodatno slobodno bacanje, a kada je Hemond promašio oba penala kod rezultata 77:73 Zvezdi se otvorila šansa za preokret.

Međutim, Katić je izgubio loptu, potom Igokea nije iskoristila dve šanse da poentira, da bi Nelson sa linije slobodnih bacanja smanjo na 77:75 u 39. minutu. Amerikanac Hemonod je posle tajm auta izgubio loptu, a Nelson izjednačio na 77:77.

U uzbudljivom finišu Štemberger je prvo promašio promašio šut za tri poena, potom izgubio loptu, dok je s druge strane Savović napravio faul u napadu.

Ipak, junak pobede Igokee bio je upravo Štemberger, koji je na asistenciju Dozeta postigao prvu trojku iz petog pokušaja trojku za 80:77. Pre njegovog koša Rakočević nije bio precizan sa iste udaljenosti.

Najefikasniji u Igokei bili su Brkić sa 15, Jorović sa 13, odnosno Komatina i Hemond sa 12 poena. Kod crveno-belih Savović je postigao 16, Nelson 15, a Rakočević i Katić po 10 poena.